Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miasta Helu
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.
Projekt nr Z/2.22/1.5/315/05 „Wszechnica Informacyjna Powiatu Puckiego e-NORDA”


 


Projekt jest współfinansowany w 75% przez Unię Europejską w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Dnia 31 lipca 2006r. Gmina Miasto Władysławowa zawarła z Wojewodą Pomorskim umowę o dofinansowanie Projektu p.n. „Wszechnica Informacyjna Powiatu Puckiego e-NORDA” w ramach priorytetu I- Rozbudowa i Modernizacja Infrastruktury Służącej Wzmacnianiu Konkurencyjności Regionów, Działanie 1.5 Infrastruktura Społeczeństwa Informacyjnego Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego o całkowitej wartości 1.588 500 PLN, z czego 75 % pochodzić będzie ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Krótka charakterystyka projektu


Gmina Władysławowo jest prowadzącym Beneficjentem projektu w którym uczestniczą jednostki samorządu terytorialnego Powiatu Puckiego:
·Miasto Władysławowo,
·Miasto Hel,
·Miasto Jastarnia,
·Miasto Puck
·Gmina Puck,
·Gmina Kosakowo,
·Gmina Krokowa,
·Powiat Pucki.

Kluczowym elementem projektu jest stworzenie transakcyjnego portalu „e-NORDA”, komunikującego się dwukierunkowo z wewnętrznymi elektronicznymi systemami obiegu dokumentów i zarządzania informacją poszczególnych jednostek biorących udział w realizacji projektu. Z portalu po wypełnieniu formularza na stronie WWW, przekazywane będą do odpowiedniego urzędu wnioski/podania/pisma w postaci elektronicznej. Interesant nie musi wiedzieć , który rzeczowo urząd zajmie się jego sprawą- system sam pokieruje ją do odpowiedniego urzędu informując go o tym. Na tej samej stronie internetowej, zainteresowany znajdzie później informację o stanie w jakim jest złożona przez niego sprawa, bo zwrotne systemy elektronicznego obiegu dokumentów „e-obieg” przekazywane będą dane do portalu o stanie załatwionych spraw.

Cel Projektu


Celem projektu jest zwiększenie dostępności mieszkańców i podmiotów gospodarczych do elektronicznych usług publicznych spełniających ich specyficzne potrzeby, usprawnienie obsługi w urzędach administracji samorządowej, zwiększenie dostępności interesantów do informacji, i zwiększenie efektywności pracy administracji. W wyniku realizacji projektu usprawni się obsługa mieszkańców i podmiotów gospodarczych oraz skróci się czas załatwiania spraw, co przyczyni się do wzrostu atrakcyjności inwestycyjnej powiatu, a tym samym do rozwoju społeczno-gospodarczego.

Inwestorzy i wykonawcy projektu

Inwestorami projektu są jednostki uczestniczące w realizacji:
·Miasto Władysławowo, 84-120 Władysławowo, ul. Gen. J. Hallera 19
·Miasto Hel, 84-150 Hel, ul. Wiejska 50
·Miasto Jastarnia, 84-140 Jastarnia, ul. Portowa 24
·Miasto Puck, 84-100, Puck ul. 1 Maja 13
·Gmina Puck, 84-100, Puck ul. 10 Lutego 29,
·Gmina Kosakowo, 81-198, Kosakowo, ul. Żeromskiego 69,
·Gmina Krokowa, 84-110 Krokowa, ul. Szkolna 2
·Powiat Pucki, 84-100 Puck, ul. Orzeszkowej 5

Studium Wykonalności wykonane zostało przez: Tomasza Styn
Inżynierem Projektu jest: Marcin Burda - SimTel S.A. ul. Majora Hubala 14, 80-289 Gdańsk
Wykonawcy Projektu:
·Dostawa sprzętu komputerowego - Madkom Spółka z o. o.,z siedzibą 81-451 Gdynia, Al. Zwycięstwa 96/98
·Budowa i modernizacja systemu okablowania strukturalnego (LAN) w siedzibach Urzędów: Władysławowa, Krokowej m. Pucka oraz instalacja sieci radiowej (WAN) dla Powiatu Puckiego: A’BELL Spółka z o. o., z siedzibą w Gdańsku, przy ul. Pólnicy 30/9.
·Wdrożenie elektronicznego obiegu dokumentów i zarządzania informacją „e-obieg” oraz transakcyjnego portalu „e-NORDA”: Madkom Spółka z o. o., z siedzibą 81-451 Gdynia, Al. Zwycięstwa 96/98

Realizacje projektu zakończono w czerwcu 2008 roku.


Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Agata Osiewała 23-11-2009 18:09:02
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Agata Osiewała 23-11-2009
Ostatnia aktualizacja: Agata Osiewała 23-11-2009 21:46:15