Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miasta Helu
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Protokół Nr V z sesji Rady Miasta Helu przeprowadzonej dnia 24 marca 2011 roku


 

 

PROTOKÓŁ Nr V/2011

 

z sesji Rady Miasta Helu, która odbyła się dnia 24 marca 2011 roku w sali posiedzeń budynku Urzędu Miasta.

 

 

Godzina rozpoczęcia 1000            godzina zakończenia 1510

 

Sesję otworzył Przewodniczący Rady Miasta Helu Marek Chroń, przywitał radnych i zaproszonych gości.

Stwierdził prawomocność obrad. Na ogólną ilość ustawowego składu Rady 15, w sesji uczestniczyło 15 radnych (lista obecności stanowi załącznik do protokołu).

Do porządku obrad nie wniesiono żadnych poprawek.

Część druga

Ad. do pkt 1

Burmistrz Helupoinformował, że radny Antkowski otrzymał odpowiedź na piśmie dotyczące zestawienia nieruchomości nabytych lub pozyskanych przez gminę Hel i część radnych zapoznała się z nią na komisji (odpowiedź stanowi załącznik do protokołu).

Następnie odczytał odpowiedzi na pytania i interpelacje radnych: Pawła Wojny   i  Tadeusza Klajnerta (odpowiedzi stanowią załącznik do protokołu).

Radny Klajnert poinformował, że z wcześniej uzyskanej odpowiedziwynikało, że nie ujęto w ewidencji gruntów nieruchomości na ul. Leśnej i Sosnowej dlatego nastąpiły różnice dotyczące powierzchni pomiędzy otrzymaną informacją o stanie miasta a statutem, a z otrzymanej obecnie od pana burmistrza informacji wynika, że jest to błąd pisarski pracownika (tzw. błąd czeski).

Stwierdził również, że burmistrz przekroczył kompetencje ponieważ dzierżawa obiektu na okres powyżej 3 lata musi odbyć się za zgodą rady.

Burmistrz Heluwyjaśnił, że:

- w wykazie nie ujęto działki Leśna 14-16, że jest to skomplikowana materia i zostanie wyjaśniona,

- powierzchnia  Helu wynikała z posiadanej wiedzy i posługiwano się nią w studium jeszcze za kadencji pana przewodniczącego Klajnerta,

- umowa z ZPM Hel „Koga” spółka z o.o. została zawarta już dawno na 10 lat teraz zmienił się dzierżawca obiektu.

Ad. do pkt 2

Radna Janiak poinformowała, że w byłym kinie zaczynają się zbierać ludzie różnego pokroju i robić sobie noclegownię. Zapytała jednocześnie kiedy zostaną rozstawione ławki na molo oraz kiedy zrobiony będzie porządek na ul. Obr. Helu, Komandorskiej i Kapitańskiej.

Radna Matuszewskastwierdziła, że na ul. Wiejskiej zabezpieczono drzewa jednak część z nich została usunięta, dlatego zapytała, czy pozostałe drzewa też zostaną usunięte.

Przewodniczący Rady poprosił o informacje:

- jaka firma zrealizuje ułożenie kostki, czy została już wyłoniona i czy wykonywała już taką pracę,

- co dzieje się z odzyskanymi materiałami np. kostką, płytami,

- czy firma „Pol-Aqua” posiada zabezpieczenie finansowe w razie nie wywiązania się z umowy,

- kto odpowiada za utrzymanie dróg ul. Obr. Helu 10-13, ustawiono tam blokady parkingowe, więc trzeba je zalegalizować lub usunąć.

Następnie prosił, żeby SM zajęła się sprawą usunięcia osób zaczepiających pod „POLO” osoby robiące zakupy. Stwierdził również, że zgłaszane są uwagi mieszkańców dotyczące spalania śmieci plastikowych w domu na ul. Leśnej.

Radny Sługockipoprosił o informację jaki jest status prawny lokalu „Kuter” znajdującego się w porcie i stwierdził, że zgodnie z prawem budowlanym obiekt tymczasowy po 120 dniach powinien być rozebrany.

Radna Boruckazapytała, czy pan burmistrz prowadził konsultacje z osobami posiadającym stragany na molo podczas sezonu, żeby handel przenieść wzdłuż muru w Kodze, ponieważ ustawienie handlujących powoduje brak przejazdu dla wózka z dzieckiem, karetki itp.

Radny Ziętarapoprosił o informację dotyczącą realizacji uchwały Nr III/8/11  z dnia 27 stycznia 2011 roku w sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości zabudowanej.

Radny Klajnertpoprosił o informację dotyczącą realizacji uchwały Nr XXXVII/223/09 z dnia 24 września 2009 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Wyjaśnił jednocześnie, że nie brał udziału w opracowaniu studium, nie był wtedy radnym ani przewodniczącym.

Ad. do pkt 3

a)Informacja dotycząca stanu bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w mieście, a także działaniach podjętych i zrealizowanych w celu zabezpieczenia brzegów morskich i plaż w 2010 r. stanowi załącznik do protokołu.

Radna Matuszewskapoprosiła o wyjaśnienie czy ogłoszony przetarg  w zakresie zabezpieczenia brzegów morskich i plaż Urząd Morski unieważnił  z powodu wprowadzenia dodatkowego zadania.

Burmistrz Heluwyjaśnił, że przetarg unieważniono z uwagi na wysokie ceny oferentów.

Przewodniczący Radypoprosił o informację, czy wykonywane są przeglądy na wałach, czy w razie zagrożenia własne siły i środki wystarczą.

Pan Maciejewski poinformował, że robione są wizualne przeglądy wałów,  a w sporządzanych planach zarządzania kryzysowego wykazuje jakie potrzebne będą siły, żeby wesprzeć gminę w danej sytuacji.

b)Informacja dotycząca realizacji zadań z zakresu zarządzania kryzysowego w 2010 roku stanowi załącznik do protokołu.

Radna Janiakpoprosiła o podanie gdzie można zgłaszać informacje o padniętych zwierzętach.

Burmistrz Helupoinformował, że informację o leżących ptakach, zwierzętach należy zgłaszać do SM a oni uruchomią procedurę, gdyż gmina podpisała umowę na utylizację.

Radny Motykapoprosił o informację, gdzie jest najbliższy punkt w którym można się dowiedzieć o wysokości skażeń w powietrzu.

Pan Maciejewski poinformował, że w sprawach większych zagrożeń informacji udziela Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego lub Centrum Powiadamiania Kryzysowego w Pucku.

c) Pan Stanek poinformował, że radni otrzymali na piśmie raport z realizacji „Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii w 2010 roku” (raport stanowi załącznik do protokołu). Następnie wyjaśnił, że wszystkie przedsięwzięcia zostały zrealizowane oprócz jednego szkolenia pracowników świetlicy.

Radna Matuszewskastwierdziła, że w 2010 roku przeprowadzono nieodpłatne szkolenie 24 osób ubiegających się o zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych, w związku z powyższym zapytała ile zostało otwartych nowych punktów.

Pan Stanekwyjaśnił, że szkolenie przechodzą również osoby którym kończy się zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych, a nie tylko nowe ubiegające się o zezwolenie.

d) Pan Mirosław Oniszczuk przedstawił sprawozdanie delegata Miasta Helu do Związku Miast i Gmin Morskich za 2010 rok (sprawozdanie stanowi załącznik do protokołu).

Radny Antkowskipoinformował, że w ramach ZMiGM brał udział  w spotkaniu tematycznym dotyczącym „Szlaku Latarni Morskich” i mimo, że latarnia jest istotnym elementem oznakowania nawigacyjnego może być wykorzystana jako atrakcja turystyczna. Poinformował, że przedstawiono pomysły i projekty czekające na realizację np. koncepcję zagospodarowania przestrzeni wokół latarni w Świnoujściu, tj. powstanie obiektu rekreacyjno – szkoleniowego jako miejsca odpoczynku dla turystów; projekt oświetlenia latarni New Ligot Bliza itp. Radny stwierdził jednocześnie, że projekty są świetnie zorganizowaną promocją i dziwi się dlaczego  miasto Hel nie weszło
w wiele innych programów, którymi zajmował się ZMiGM i nie pozyskało środków.

Pan Oniszczukwyjaśnił, że niektóre programy były już wcześniej wdrożone, każdy wymaga wkładu gminy, a jeżeli chodzi o projekt oświetlenia latarni to właściciel ma więcej do powiedzenia niż gmina. Stwierdził jednocześnie, że projekty omawiane przy udziale ZMiGM trzeba starannie wybierać i selekcjonować.

Burmistrz Heluwyjaśnił, że radny Antkowski zdaje sobie sprawę, że nie gmina jest właścicielem latarni, a Hel reklamuje latarnię jako produkt turystyczny  w każdym folderze, brał również udział w biciu seryjnej monety z latarniami przez Mennicę Polską. ZMiGM nie przekazuje pieniędzy na projekty i ich realizację ponieważ oprócz składek innych środków nie posiada.

Radny Antkowskistwierdził, że ZMiGM nie daje funduszy ale organizuje spotkania z ludźmi zajmującymi się projektami.

e) Zastępca burmistrza poinformował, że sprawozdanie dotyczące najmu
i dzierżawy terenów gminnych za rok 2010 radni otrzymali na piśmie i prosi
o pytania (sprawozdanie stanowi załącznik do protokołu).

Radni nie wnieśli pytań do sprawozdania.

f) Pan Norbert Górski przedstawił prezentację dotyczącą realizacji zadań sportowych w oparciu o miejską halę sportowo-widowiskową i boiska ze sztuczną nawierzchnią w 2010 roku (prezentacja w formie pisemnej stanowi załącznik do protokołu).

Przewodniczący Radypoprosił o ocenę zaangażowania młodzieży w sport.

Pan Górskiwyjaśnił, że zaangażowanie dzieci i młodzieży związane jest  z opłatami za halę, dlatego wprowadzono korzystanie do 10 lat za darmo. Poinformował jednocześnie, że umożliwienie rywalizacji sportowej przyciąga młodzież.

Przewodniczący Rady poinformował, że napływają skargi od dzieci na temat prowadzonych zajęć WF w szkole.

Radny Klajnert zapytał, czy zakup pucharów finansowany jest z budżetu miasta.

Pan Górskipoinformował, że zakup odbywa się z różnych źródeł: budżetu miasta, prywatnych inwestorów, sponsorów, z podziałki gminnego programu profilaktyki, szkoły itp.

Ad. do pkt. 4

a) projekt uchwały nr 1

Radny Wojna zapytał, czy musi być zapis w § 3 dotyczący tylko mieszkańców z powiatu puckiego.

Zastępca burmistrzapoinformował, że tak przewiduje projekt uchwały ale Rada Miasta może zapis zmienić.

Radny Wojnastwierdził, że zaproponowany zapis jest ograniczeniem.  W związku z powyższym wnioskował w imieniu Komisji Gospodarczej  o rozszerzenie zapisu do „ z terenu całego kraju”.

Radna Matuszewska poprosiła o informację, kto ponosi koszty utworzenia SP ZOZ, jakie są to koszty, jeżeli z budżetu gminy to z jakiej podziałki.

Zastępca burmistrzapoinformował, że SP ZOZ sam się finansuje, miasto daje lokal przy ul. Komandorskiej, nie ma zaplanowanych środków, jeżeli będzie istniała potrzeba finansowania zostanie przedstawiony odpowiedni projekt uchwały, na razie musi zostać uruchomiona procedura tworzenia, potem połączenie z SP ZOZ zewnętrznym.

Radny Klajnertstwierdził, że nie ma 7 Szpitala Wojskowego w Gdańsku tylko 7 Szpital Marynarki Wojennej w Gdańsku.

Radny Sługockistwierdził, że pan burmistrz nie jest rzecznikiem prasowym radnych i nie powinien na łamach „Dziennika Bałtyckiego” wypowiadać się, że omawiana uchwała zostanie podjęta 15 głosami „za”.

Przewodniczący Radystwierdził, że po wcześniejszych ustaleniach i deklaracjach klubu można było domniemać, że uchwała zostanie podjęta.

Radny Wojnapoprosił o przegłosowanie wniosku dotyczącego wpisania w § 3 „z terenu Rzeczypospolitej Polskiej” zamiast „z terenu powiatu puckiego”.

Przewodniczący Rady postawił wniosek pod głosowanie.

Rada Miasta15 głosami „za” przyjęła wniosek, wobec czego § 3 otrzymał brzmienie: „Świadczenia zdrowotne SPZOZ będą udzielane mieszkańcom z terenu Rzeczypospolitej Polskiej”.

Wiceprzewodnicząca Rady pani Solińskaodczytała projekt uchwały
w sprawie utworzenia Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Helu (projekt bez naniesionej poprawki stanowi załącznik do protokołu).

Rada Miasta w obecności 15 radnych – jednogłośnie 15 głosami „za” podjęła uchwałę Nr V/17/11 w sprawie utworzenia Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Helu, która stanowi załącznik do protokołu wraz z wynikiem imiennego głosowania.

b)projekt uchwały nr 2

Burmistrz Helupoinformował, że projekt uchwały przedstawiony został na komisjach.

Radny Ziętarapoinformował, że klub radnych „Lepsza przyszłości dla Helu” jest za przyjęciem uchwały.

Przewodniczący Radystwierdził, że straty powstają przez występowanie podsiąków na terenie portu, prowadzona jest teraz inwestycja związana  z modernizacją sieci, nastąpi zmniejszenie strat więc podwyżka może nie jest konieczna.

Pan Rydzpoinformował, że podwyżka obowiązywać będzie od 1 maja 2011 roku do 30 kwietnia 2012 roku więc trudno stwierdzić, czy podsiąki będą, nie chodzi tylko o starty, ale o podnoszenie kosztów eksploatacji przez RZI, przekazanie dwóch przepompowni.

Radny Wojnastwierdził, że zaproponowana stawka nie jest zawyżona.

Wiceprzewodnicząca Rady pani Jarosz odczytała projekt uchwały
w sprawie zatwierdzenia taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę
i odprowadzanie ścieków (projekt stanowi załącznik do protokołu).

Rada Miasta w obecności 15 radnych – jednogłośnie 15 głosami „za” podjęła uchwałę Nr V/18/11 w sprawie zatwierdzenia taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków która stanowi załącznik do protokołu wraz z wynikiem imiennego głosowania.

c)projekt uchwały nr 3

Przewodniczący Radystwierdził, że projekt został szczegółowo omówiony na komisjach.

Wiceprzewodnicząca Rady pani Solińskaodczytała projekt uchwały
w sprawie wyrażenia zgody na przejęcie nieruchomości  w formie darowizny (projekt stanowi załącznik do protokołu).

Rada Miasta w obecności 15 radnych – jednogłośnie 15 głosami „za” podjęła uchwałę Nr V/19/11 w sprawie wyrażenia zgody na przejęcie nieruchomości w formie darowizny, która stanowi załącznik do protokołu wraz z wynikiem imiennego głosowania.

d)projekt uchwały nr 4

Wiceprzewodnicząca Rady pani Jarosz odczytała projekt uchwały
w sprawie wyrażenia zgody na przejęcie nieruchomości  w formie darowizny (projekt stanowi załącznik do protokołu).

Rada Miasta w obecności 15 radnych – jednogłośnie 15 głosami „za” podjęła uchwałę Nr V/20/11 w sprawie wyrażenia zgody na przejęcie nieruchomości w formie darowizny, która stanowi załącznik do protokołu wraz z wynikiem imiennego głosowania.

e)projekt uchwały nr 5

Wiceprzewodnicząca Rady pani Solińskaodczytała projekt uchwały
w sprawie zmian w budżecie miasta Helu na 2011 rok (projekt stanowi załącznik do protokołu).

Rada Miasta w obecności 15 radnych – jednogłośnie 15 głosami „za” podjęła uchwałę Nr V/21/11 w sprawie zmian w budżecie miasta Helu na 2011 rok, która stanowi załącznik do protokołu wraz z wynikiem imiennego głosowania.

f)projekt uchwały nr 6

Wiceprzewodnicząca Rady pani Jarosz odczytała projekt uchwały
w sprawie zmian w budżecie miasta Helu na 2011 rok (projekt stanowi załącznik do protokołu).

Rada Miasta w obecności 15 radnych – jednogłośnie 15 głosami „za” podjęła uchwałę Nr V/22/11 w sprawie zmian w budżecie miasta Helu na 2011 rok, która stanowi załącznik do protokołu wraz z wynikiem imiennego głosowania.

g)projekt uchwały nr 7

„Porozumienie między Burmistrzami” przedstawił Pan Jarosław Kumięga z Departamentu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego (prezentacja stanowi załącznik do protokołu w formie papierowej).

Następnie odczytał pismo od Marszałka Województwa Pana Mieczysława Struka dotyczące poparcia Porozumienia Burmistrzów, które jest inicjatywą UE, angażującą europejskie miasta w działania na rzecz ochrony klimatu.

Radny Antkowski poprosił o informację, kto określa poziom dwutlenku węgla  i stan oszczędności energetycznych.

Pan Kumięgawyjaśnił, że cel jest określany samodzielnie.

Radny Sługocki stwierdził, że w Porozumieniu mówi się o zmniejszeniu emisji ponad 20%, a miasto Hel jest opalane tradycyjnymi metodami. W związku z powyższym zapytał, czy robiono analizę ile jest kotłowni emitujących dwutlenek węgla.

Pan Kumięgawyjaśnił, że jeżeli podjęta zostanie uchwała, to rozpocznie się ocena stanu istniejącego i opracowanie planu działań.

Radny Wojnastwierdził, że gmina wejdzie do programu i kosztów nie poniesie a mieszkaniec tak, bo będzie musiał zrezygnować z opału np. groszku.

Pan Kumięgawyjaśnił, że program nie narzuca konieczności zmiany istniejących kotłowni ale uświadamia o emitowaniu dwutlenku węgla i możliwości zmniejszenia.

Przewodniczący Radystwierdził, że efekt ekologiczny nie będzie trudny do osiągnięcia ponieważ jedno osiedle wojskowe już ograniczenia posiada.

Pan Kumięgana prośbę zastępcy burmistrza poinformował również, że istnieje problem bezpieczeństwa energii elektrycznej w województwie pomorskim ponieważ jest bardzo zły stan sieci przesyłowej i dystrybucyjnej (większość ma  60 lat). Jeżeli nastąpi zapaść systemu elektroenergetycznego to odtwarzanie w woj. pomorskim nastąpi na końcu. Dlatego ważne są źródła stabilne, odnawialne, konwencjonalne. Musi nastąpić odtworzenie systemu ponieważ istnieje deficyt 60% w woj. pomorskim.

Radny Sługockizapytał, czym w związku z powyższym ma być ogrzewane miasto, skoro w energii elektrycznej jest deficyt, olej opałowy emituje dwutlenek węgla, groszek również.

Zastępca burmistrzawyjaśnił, że grzać można wszystkim ale trzeba prowadzić działania redukujące, ograniczające np. termomodernizacja.

Przewodniczący Radywyjaśnił, że można zastosować odpowiednie filtry na kominy.

Wiceprzewodnicząca Rady pani Solińskaodczytała projekt uchwały
w sprawie przystąpienia Miasta Helu do „Porozumienia między burmistrzami” („Covenant of Mayors”) dotyczącego opracowania i realizacji działańna rzecz zrównoważonej polityki energetycznej(projekt stanowi załącznik do protokołu).

Rada Miasta w obecności 15 radnych – 14 głosami „za” przy 1 głosie „wstrzymującym” podjęła uchwałę Nr V/23/11 w sprawie przystąpienia Miasta Helu do „Porozumienia między burmistrzami” („Covenant of Mayors”) dotyczącego opracowania i realizacji działańna rzecz zrównoważonej polityki energetycznej, która stanowi załącznik do protokołu wraz z wynikiem imiennego głosowania.

Ad. do pkt. 5

W odpowiedzi na pytania w sprawach bieżących burmistrz Helu poinformował, że:

- o informacje w sprawie budynku postawionego w porcie radny powinien zwrócić się do zarządu portu, wyjaśnił jednocześnie, że Pomorski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Gdańsku nałożył na inwestora, Pana Lobejko obowiązek przedłożenia w terminie do dnia 30 kwietnia 2011 roku dokumentów, tj. decyzje o warunkach zabudowy, 4 egzemplarze projektu budowlanego, oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością (postanowienie Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Gdańsku zostało odczytane),

- informował radnych o przebiegu inwestycji na ul. Wiejskiej i usuwaniu drzew w ilości 47 sztuk,

- umowa zawarta jest z firma „Pol-Aqua” i ona będzie układała kostkę, wybrany został bruk gdański,

- 30% starych nawierzchni jest do dyspozycji ZZOM, gruz użyty zostanie jako podbudowa,

- wartość zabezpieczenia należytego wykonania umowy złożonego przez przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „Pol-Aqua” wynosi 3.292.655,12 zł,

- w ubiegłym tygodniu SM przeprowadziła kontrolę na posesji przy ul. Leśnej i nie stwierdziła żadnych uchybień,

- uchwała dotycząca wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości jest w trakcie realizacji, starostwo czeka na decyzję wojewody,

- uchwała o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ( ul. Przybyszewskiego, Dworcowa) nie jest realizowana ze względu na brak środków,

- dopóki nie będzie realizowany projekt zagospodarowania bulwaru nadmorskiego prowadzący działalność sezonową nie będą z bulwaru przeniesieni (ok. 2 lat),

- właściciel kina dostał informację od SM o zrobienie porządku, obiekt jest zabezpieczony,

- porządek na osiedlu zostanie zrobiony po zakończeniu inwestycji na
ul. Wiejskiej,

- ławki przy scenie na razie nie będą stawiane ponieważ nie wiadomo kiedy scena będzie złożona na nowo,

- blokady postawione są nielegalnie, jest to droga gminna,

- osoby zaczepiane przed „Polo” powinny zgłaszać sprawę od razu do SM i na policję, uwagi zostaną przekazane policji.

Radny Sługockistwierdził, że pan burmistrz nie odpowiedział na jego pytanie odnośnie lokalu w porcie. Wyjaśnił jednocześnie, że skierował powyższe pytanie do pana burmistrza ponieważ on czuwa nad ładem i porządkiem w mieście. Poprosił o możliwość samodzielnego przeczytania postanowienia przedstawionego przez pana burmistrza.  Poinformował również, że u Państwa Kukuła należałoby sprawdzić fakturę na wywóz nieczystości.

Burmistrz Helupoinformował, że SM przeprowadziła kontrolę na posesji przy ul. Leśnej i nie stwierdziła żadnych uchybień, sprawy spalania niedozwolonych produktów trzeba zgłaszać na bieżąco.

Radna Boruckaponownie zapytała, czy istnieje możliwość przeprowadzenia straganów pod mur Kogi.

Burmistrz Helustwierdził, że może zwołać spotkanie z dzierżawcami i radna przedstawi swoją propozycję.

Ad. do pkt 6

Sprawozdanie z działalności burmistrza Helu w okresie międzysesyjnym i realizacji uchwał stanowi załącznik do protokołu.

Przewodniczący Radyprosił o informacje na temat pkt. 6 i 8 sprawozdania.

Burmistrz Helupoinformował, że:

- przetarg na parking jutro zostanie rozstrzygnięty, a na dzierżawę kuchni i stołówki w poniedziałek,

- spotkał się z prezydentem miasta Gdyni i podtrzymał stanowisko dofinansowania tramwajów wodnych w wysokości która była, ponieważ gminy nie stać na zwiększenie kwoty. Na razie nie doszło do porozumienia, odbędzie się spotkanie z marszałkiem w celu przekonania wejścia do projektu z większym udziałem. Musi odbyć się spotkanie z prezesem ŻG w celu omówienia możliwości zmniejszenia kursów tramwajów wodnych.

Ad. do pkt 7

Przewodniczący Radypoinformował, że wpłynęło pismo:

- od Pana Bulińskiego dotyczące podjęcia czynności sprzedaży w drodze przetargu publicznego-otwartego lokali użytkowych stanowiących własność gminy Hel, tj. sklepu mięsnego i apteki położonych przy ul. Wiejskiej.

Rada Miasta zadecydowała o przekazaniu pisma do burmistrza Helu.

- od Miejskiej Biblioteki Publicznej w Helu dotyczące ufundowania nagrody w konkursie palmy wielkanocnej.

Radna Jarosz poinformowała, że zawsze zbierano po 20 zł od radnego.

Część trzecia

Ad. do pkt.1

Radna Janiakzapytała, czy może się ukazać nowy harmonogram dot. uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej.

Przewodniczący Radyprosił o sprawdzenie plagiatu loga umieszczonego przy wjeździe do Władysławowa.

Ad. do pkt 2

Przewodniczący Rady przypomniał o składaniu oświadczeń majątkowych i zeznań podatkowych.

Radna Jaroszpoinformowała, że do 10 kwietnia będzie zbierała pieniądze na nagrodę.

Przewodniczący Radypoinformował, że należy zorganizować spotkanie przewodniczących komisji i klubu z mieszkańcami.

Stwierdził jednocześnie, że można byłoby organizować dyżury radnych, co dwa tygodnie po dwóch radnych.

Radny Wojna złożył pisemną rezygnację z mandatu radnego z dniem 25 marca 2011 roku.

Ad. do pkt 3       

Protokół z IV sesji Rady Miasta Helu został przyjęty 13 głosami „za” oraz 1 głosie „wstrzymującym”.

 

Po wyczerpaniu porządku obrad  Przewodniczący Rady podziękował radnym
za uczestnictwo w sesji, po czym zamknął obrady.

Protokołowała: Daria Ziółkowska

 

 

 

Załączniki do protokołu:

1.        porządek obrad,

2.        listy obecności,

3.        odpowiedzi na pytania i interpelacje  radnych: Arnolda Antkowskiego, Pawła Wojny, Tadeusza Klajnerta,

4.        informacja dotycząca stanu bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w mieście, a także działaniach podjętych i zrealizowanych w celu zabezpieczenia brzegów morskich i plaż w 2010 r.,

5.        informacja dotycząca realizacji zadań z zakresu zarządzania kryzysowego w 2010 roku,

6.        raport z realizacji „Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii w 2010 roku”,

7.        sprawozdanie delegata Miasta Helu do Związku Miast i Gmin Morskich za 2010 rok,

8.        sprawozdanie dot. najmu i dzierżawy terenów gminnych za rok 2010,

9.        realizacja zadań sportowych w oparciu o miejską halę sportowo-widowiskową i boiska ze sztuczną nawierzchnią w 2010 roku,

10.     projekty uchwał,

11.     uchwały podjęte,

12.     prezentacja dotycząca porozumienia między burmistrzami,

13.     sprawozdanie burmistrza Helu z działalności burmistrza Helu w okresie międzysesyjnym i realizacji uchwał.

 

 

 

protokół zatwierdzony głosami:

 

„za”                                                        12

„przeciw”                                              0

 „wstrzymującymi się”                       0                                                       

dnia                                                       28 kwietnia 2011 roku

 

 

 

 

Przewodniczący Rady Miasta Helu

/-/Marek Chroń

 

 

Załączniki do pobrania

Lp. Plik Data dodania Liczba pobrań
1 SKMBT_C25212102613350.pdf (PDF, 4.MB) 2012-10-26 13:50:45 414 razy

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Daria Ziółkowska 02-05-2011 15:03:53
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Daria Ziółkowska 28-04-2011
Ostatnia aktualizacja: Daria Ziółkowska 26-10-2012 13:50:45