Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miasta Helu
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Protokół Nr XXV/2017 z sesji Rady Miasta Helu z dnia 26 stycznia 2017 roku

PROTOKÓŁ Nr XXV/2017

 

z sesji Rady Miasta Helu, która odbyła się dnia 26 stycznia 2017 roku w sali posiedzeń budynku Urzędu Miasta Helu.

Godzina rozpoczęcia 9:00           godzina zakończenia 12:34

CZĘŚĆ PIERWSZA

1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie prawomocności obrad.

Sesję otworzył przewodniczący rady Arnold Antkowski, przywitał radnych i zaproszonych gości. Stwierdził prawomocność obrad.

Na ogólną ilość ustawowego składu Rady 15, w sesji uczestniczyło 14 radnych (lista obecności stanowi załącznik do protokółu).

Nieobecny: Daraż Marcin.

2. Przedstawienie porządku obrad

Porządek obrad został przyjęty jednogłośnie 14 głosami „za”.

CZĘŚĆ DRUGA

1. Odpowiedzi na interpelacje oraz wnioski zgłoszone przez komisje Rady Miasta i radnych.

Z-ca burmistrza poinformował, że nie było żadnych wniosków interpelacji.

2. Interpelacje i pytania w sprawach bieżących.

Radny Chroń prosił o:

- wysłanie zamiatarki na ulice starego osiedla,

- informację na temat statusu lunaparku.

Radna Jarosz prosiła o zmobilizowanie właściciela terenu po byłej „Intermodzie” do sprzątnięcia bałaganu.

Radna Pieszak prosiła o:

- wybudowanie spowalniaczy na ul. Steyera,

-  sprawdzenie dlaczego zbiera się podczas deszczu woda w zatoce przy ul. Steyera,

- sprawdzenie możliwości ogrodzenia kina i kasyna ponieważ budynki ulegają dewastacji a przebywa tam młodzież.

3. Wnioski i informacje.

Radny powiatowy p. Tomasik stwierdził, że na sesję powinni być zaproszeni przedstawiciele Urzędu Morskiego ponieważ będą omawiane sprawy bezpieczeństwa przeciwpowodziowego i plaży.

4. Zapoznanie radnych z informacją na temat:

a) Sprawozdanie z pracy komisji stałych Rady Miasta Helu za 2016 rok.

Przewodniczący Komisji Społecznej p. Sługocki przedstawił sprawozdanie z działalności Komisji w roku 2016 (sprawozdanie stanowi załącznik do protokółu).

Przewodniczący Komisji Gospodarczej p. Boszke poinformował, że komisja nie przygotowała sprawozdania, ale dostarczy w późniejszym terminie.

Przewodniczący rady stwierdził, że komisja powinna dostarczyć sprawozdanie po sesji.

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej p. Łazur przedstawił sprawozdanie z działalności Komisji w roku 2016 (sprawozdanie stanowi załącznik do protokółu).

Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki przedstawiła sprawozdanie z działalności Komisji w roku 2016 (sprawozdanie stanowi załącznik do protokółu).

b) Działalność Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego. Uzyskane efekty, problemy, potrzeby i perspektywy działań w roku 2017.

Kierownik MBP p. Rotta przedstawiła sprawozdanie z działalności biblioteki za 2016 rok (sprawozdanie stanowi załącznik do protokółu).

Radna Fiedorczyk stwierdziła, że w tabeli dot. zbiorów bibliotecznych powinien być 2016 rok zamiast 2015 roku.

Pani Rotta podziękowała radnemu Chroniowi za kolejne dofinansowanie ferii bibliotece.

c) Informacja o stanie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w mieście, a także o działaniach podjętych i zrealizowanych w celu zabezpieczenia brzegów morskich i plaż w 2016 roku.

Pan Maciejewski przedstawił informację o stanie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w mieście, a także o działaniach podjętych i zrealizowanych w celu zabezpieczenia brzegów morskich i plaż w 2016 roku (informacja stanowi załącznik do protokółu).

Radna Janiak poprosiła o informację, co powoduje pojawianie się w piwnicy wody na starym osiedlu.

Pan Maciejewski stwierdził, że trudno określić co ma ostateczny wpływ a wody gruntowe zazwyczaj wpływają tam gdzie nie powinny, to jest przyroda.

Mieszkaniec Helu p. Gruba zapytał dlaczego od strony otwartego morza nie postawiono murów rzymskich i jakie wzmocnienie jest planowane.

Z-ca burmistrza wyjaśnił, że:

- Urząd Morski jest odpowiedzialny za zabezpieczenie linii brzegowej, podejmuje działania zabezpieczające rejony, gdzie występuje zagrożenie dla bezpieczeństwa życia i mienia,

- od strony otwartego morza zagrożenia bezpieczeństwa nie ma, linia brzegowa zmienia się, ale nie ma potrzeby ingerencji.

Przewodniczący rady poinformował, że są różnice postrzegania ochrony w zależności od potrzeby pomiędzy woj. zachodnio-pomorskim a pomorskim. W zachodnio-pomorskim nabrzeże bezpośrednio zagrożone zabezpieczane jest budowlami hydrotechnicznymi – ostrogami a na półwyspie się to nie sprawdza i od strony morza Urząd Morski stosuje eko - działania polegające na nasadzeniach.

Mieszkaniec Helu p.Gruba stwierdził, że problem istnieje, trzeba patrzeć w przyszłość, przeciwdziałać i postawić mur rzymski.

Radny powiatowy p.Tomasik stwierdził, że na małej plaży nic nie zrobiono, czekano aż się falochron przewróci. Władze miasta muszą wymagać od Urzędu Morskiego zrobienia zabezpieczenia a w porcie należy wymienić gwiazdobloki. Następnie zapytał, ile osób będzie do ładowania worków w razie powodzi. Wnioskował również o zorganizowanie punktu wywozu gruzu i piachu na zabezpieczenie brzegów morskich.

Pan Maciejewski wyjaśnił, że jeżeli chodzi o liczbę osób, to bazuje na OSP i ZZOM oraz członkach zarządzania kryzysowego. Zgodnie z planem zrządzania kryzysowego zawiadamia się centrum zarządzania kryzysowego starostów i wojewodów, którzy uruchamiają siły i środki na wzmocnienie każdego podmiotu na terenie województwa.

Radny Pszeniczny stwierdził, że pomoc opiera się w obecnych czasach na jednostkach, które są w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym, tj. OSP i PSP.

Mieszkaniec Helu p.Gruba poprosił pana burmistrza o informacje na piśmie, kiedy będą usunięte pojemniki z gazami i innymi substancjami pozostałe po II wojnie światowej i czy teren od cypla do cmentarza oczyszczony jest z odpadów wojennych.

Sekretarz miasta wyjaśnił, że w latach 2002-2006 batalion saperów oczyszczał teren z pozostałości wojennych, ale w miejscach, gdzie były działania wojenne jeszcze długo będzie można coś znaleźć.

d) Informacja burmistrza Helu dotycząca realizacji zadań z zakresu zarządzania kryzysowego w roku 2016. Problemy przewidywane w tym zakresie w przyszłości i planowane działania.

Pan Maciejewski przedstawił informację dotyczącą realizacji zadań z zakresu zarządzania kryzysowego w roku 2016. Problemy przewidywane w tym zakresie w przyszłości i planowane działania (informacja stanowi załącznik do protokółu).

Radny powiatowy p.Tomasik zapytał, czy miasto płaci za interwencje OSP.

Pan Maciejewski wyjaśnił, że każda straż ma płacone ze swojego budżetu skąd się wywodzi, ale w sytuacji kryzysowej też z budżetu miasta.

Radny Pszeniczny poinformował, że umówił się z prezesem „Kogi Maris” na wizję lokalną obiektu, żeby strażacy z OSP i strażacy wojskowi się zapoznali z terenem w razie zagrożenia. Zaplanowane są również ćwiczenia w ośrodku Delfin i Kaszubia. Stwierdził również, że dla strażaków najważniejsze jest bezpieczeństwo, a nie pieniądze.

Z-ca burmistrza wyjaśnił, że jednostka OSP Hel od kilku lat jest w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym i trzeba liczyć się z kosztami.

Radny Pszeniczny wyjaśnił, że OSP jest 20 lat w polskim systemie ratowniczo-gaśniczym.

Mieszkaniec Helu p.Gruba poprosił o informację:

- czy Urząd Miasta ma nadzór nad chemikaliami, które są wytwarzane przez firmę zajmującą się fokami,

- dlaczego Urząd Miasta nie nakaże remontu budynków lub ich rozbiórki tylko wyraża zgodę na prowadzenie tam działalności.

5. Rozpatrzenie projektów i podjęcie uchwał lub zajęcie stanowiska w sprawach:

a) Ustalenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci wieku do 5 lat w przedszkolu prowadzonym przez gminę miejską Hel (projekt uchwały nr 1/2017).

Sekretarz miasta poinformował, że projekt był omówiony na posiedzeniu komisji.

Wiceprzewodnicząca rady p. Wójcik odczytała projekt uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci wieku do 5 lat w przedszkolu prowadzonym przez gminę miejską Hel (projekt uchwały stanowi załącznik do protokołu).

Rada Miasta w obecności 14 radnych –  jednogłośnie 14 głosami „za” podjęła uchwałę Nr XXV/140/17 w sprawie ustalenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci wieku do 5 lat w przedszkolu prowadzonym przez gminę miejską Hel, która stanowi załącznik do protokołu wraz z wynikiem imiennego głosowania.

b) Sprzedaży nieruchomości położonej w mieście Helu (projekt uchwały nr 2/2017).

Z-ca burmistrza poinformował, że projekt uchwały omówiony był na posiedzeniu komisji. Wyjaśnił również, że nieruchomość została nabyta 28.10.2005 r. od AMW z bonifikatą 168 tys. zł, co skutkowało tym, że przez 10 lat musiał być utrzymywany cel publiczny. Minęło 10 lat w październiku 2015 roku i część nieruchomości proponowana jest do sprzedania.

Radna Turzyńska poprosiła o wpisywanie ulic na mapach w celu ułatwienia pracy radnym.

Radny Chroń stwierdził, że na omawianym terenie wcześniej był plac zabaw, prowadzona była działalność parkingowa, która przynosiła dochód dla biblioteki i uzupełniane były zbiory biblioteczne. W budynku mają siedzibę organizacje pozarządowe i planowano, że teren miał być przekazany dla organizacji w celu zagospodarowania i użytkowania. Teren został ogrodzony za pieniądze gminy. Następnie poinformował, że zdaje sobie sprawę , iż sprzedaż ma wymiar ekonomiczny i jest to sprawa ważna dla budżetu miasta ale ma wątpliwości czy zaproponowana działka powinna być sprzedawana. Stwierdził również, że na razie elementem parku jest plac zabaw, który mógłby być na omawianym terenie. Wyjaśnił również, że można się skupić na sprzedaży terenu po byłej harcówce a omawiany zielony teren pozostawić.

Radny Sługocki wyjaśnił, że teren nie  jest zagospodarowany, plac zabaw jest naprzeciwko w parku a działka jest duża w centrum miasta i przeznaczona na cele usługowo-mieszkalne.

Z-ca burmistrza poinformował, że:

- cała działka ma powierzchnię 2949 m²,

- działka zaproponowana do sprzedaży to 1671 m², zostaje 1278 m²,

- na części działki posadowiony jest budynek, ale można zrobić plac zabaw i innego rodzaju urządzenia rekreacyjne.

Radny Chroń poinformował, że ma dylemat ponieważ wie jakie przeznaczenie było działki. Stwierdził również, że powinny być przeprowadzone konsultacje społeczne z zainteresowanymi stronami. Informacja o sprzedaży dotarła z materiałami na sesję i jest to zbyt krótki okres, żeby podjąć decyzję.

Radny Łazur poprosił o informacje, czy przez ostatnie 5 lat miasto miało dochody, czy straty na omawianym terenie.

Radny Chroń stwierdził, że nie można mówić o dochodowości, ponieważ jest to przestrzeń publiczna.

Przewodniczący Rady wyjaśnił, że działalność parkingowa była prowadzona na małej części działki.

Radna Borucka wyjaśniła, że imprezy plenerowe na omawianym terenie nie mogły się odbywać ze wzglądu na protesty mieszkańców.

Burmistrz Helu poinformował, że miasto jest bardzo zadłużone, brakuje mieszkań w mieście, które trzeba wybudować i potrzebna jest każda złotówka. Trzeba wystawić bardziej atrakcyjną działkę na sprzedaż i być może uda się sprzedać oraz wybudować 60 mieszkań. 150 osób otrzyma dach nad głową i to jest aspekt, który jest przekonywujący o sprzedaży działki.

Radny Chroń stwierdził, że ma prawo mieć wątpliwości, ponieważ obok jest działka, na której wybudowano budynek niezgodny z planem więc nie ma pewności, że kolejny właściciel który kupi działkę nie dokona „samowoli” budowlanej.

Z-ca burmistrza poinformował, że wspomniany budynek został zalegalizowany, nadzór budowlany zaakceptował wykonane zmiany.

Radny Chroń wnioskował o 15 min. przerwę w celu przedyskutowania sprawy z klubem radnych.

Radna Janiak stwierdziła, że będzie przeciwna podjęciu uchwały, ponieważ nie informowano wcześniej o sprzedaży omawianej działki. Uważa, że można sprzedać działkę po byłej harcówce, która jak się okazuje jest podnajęta na umowę użyczenia a nie na umowę dzierżawy jak wcześniej dwa razy informowano.

Wiceprzewodnicząca rady p. Borucka odczytała projekt uchwały w sprawie sprzedaży nieruchomości położonej w mieście Helu (projekt uchwały stanowi załącznik do protokołu).

Rada Miasta w obecności 14 radnych –  10 głosami „za” przy 4 głosach „przeciwnych” podjęła uchwałę Nr XXV/141/17 w sprawie sprzedaży nieruchomości położonej w mieście Helu, która stanowi załącznik do protokołu wraz z wynikiem imiennego głosowania.

c) Sprzedaży nieruchomości położonej w mieście Helu (projekt uchwały nr 3/2017).

Z-ca burmistrza poinformował, że projekt był omówiony na posiedzeniu komisji. Teren był dzierżawiony, wpłynęły dwa wnioski na sprzedaż i dlatego zaproponowany jest przetarg ograniczony dla właścicieli sąsiednich nieruchomość, działka nie nadaje się do samodzielnego zagospodarowania.

Radny Sługocki zapytał, czy można byłoby zrobić przetarg nieograniczony.

Z-ca burmistrza wyjaśnił, że nikt inny działki nie zabuduje, dlatego zdecydowano o przetargu ograniczonym.

Wiceprzewodnicząca rady p. Wójcik odczytała projekt uchwały w sprawie sprzedaży nieruchomości położonej w mieście Helu (projekt uchwały stanowi załącznik do protokołu).

Rada Miasta w obecności 14 radnych –  jednogłośnie 14 głosami „za” podjęła uchwałę Nr XXV/142/17 w sprawie sprzedaży nieruchomości położonej w mieście Helu, która stanowi załącznik do protokołu wraz z wynikiem imiennego głosowania.

d) Wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości położonych w mieście Helu (projekt uchwały nr 4/2017).

Z-ca burmistrza poprosił o wykreślenie imion i nazwisk z pkt 1 i pkt 2 projektu uchwały (projekt aktualny stanowi załącznik do protokółu).

Wiceprzewodnicząca rady p. Borucka odczytała projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości położonych w mieście Helu (projekt uchwały stanowi załącznik do protokołu).

Rada Miasta w obecności 14 radnych –  jednogłośnie 14 głosami „za” podjęła uchwałę Nr XXV/143/17 w sprawie wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości położonych w mieście Helu, która stanowi załącznik do protokołu wraz z wynikiem imiennego głosowania.

e) Zmiany uchwały Rady Miasta Helu (projekt uchwały nr 5/2017).

Z-ca burmistrza wyjaśnił, że radni podjęli uchwałę na sesji grudniowej jednak wojewoda uchylił zapis o publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego i dlatego przygotowano projekt uchwały.

Wiceprzewodnicząca rady p. Wójcik odczytała projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały Rady Miasta Helu (projekt uchwały stanowi załącznik do protokołu).

Rada Miasta w obecności 14 radnych –  jednogłośnie 14 głosami „za” podjęła uchwałę Nr XXV/144/17 w sprawie zmiany uchwały Rady Miasta Helu, która stanowi załącznik do protokołu wraz z wynikiem imiennego głosowania.

f) Rozpatrzenia skargi na działalność burmistrza Helu (projekt uchwały nr 6/2017).

Przewodniczący rady poinformował, że projekt uchwały omówiony był na posiedzeniu komisji.

Wiceprzewodnicząca rady p. Borucka odczytała projekt uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność burmistrza Helu (projekt uchwały stanowi załącznik do protokołu).

Rada Miasta w obecności 14 radnych –  13 głosami „za” przy 1 głosie „wstrzymującym” podjęła uchwałę Nr XXV/145/17 w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność burmistrza Helu, która stanowi załącznik do protokołu wraz z wynikiem imiennego głosowania.

Obecnych na sali 13 radnych.

6.Odpowiedzi na pytania w sprawach bieżących.

Z-ca burmistrza w odpowiedzi na pytania w sprawach bieżących poinformował, że:

- zamiatarka dojedzie też na stare osiedle sprząta sukcesywnie od początku tygodnia,

- zadano pytanie dzierżawcy terenu jaki według niego mają status urządzenia na „wesołym miasteczku” i czy dokonał stosownego zgłoszenia. Dzierżawca poinformował, że urządzenia rozrywkowe zamontowane przy ul. Dworcowej są to przenośniki kabinowe podlegające przepisom urzędu dozoru technicznego na podstawie ministra gospodarki opublikowanego w dzienniku ustaw 2001 roku, nr 77 poz. 827 a nie przepisom prawa budowlanego. Natomiast nowo zamontowane urządzenie nie stanowi zagrożenia dla osób korzystających przyległego chodnika, jest to również urządzenie przenośne i nie przepisom prawa budowlanego.

Pan Pałkowski poinformował, że wysłano również pismo do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Pucku z prośbą o stwierdzenie legalności montażu wszystkich urządzeń rozrywkowych przy ul. Dworcowej. Na razie nie ma pisemnego stanowiska inspektora.

Komendant SM p.Marcinak poinformował, że właściciele nieruchomości po byłej „Intermodzie” otrzymali pisma o uporządkowanie terenu, jeżeli na następne wezwanie nie zareagują trzeba będzie wystąpić do sądu. Natomiast właściciel terenu kina prawdopodobnie zleci uporządkowanie terenu ZZOM w Helu.

Przewodniczący rady zapytał, czy właściciel posesji byłego kina określił termin zlecenia.

Pan Marciniak wyjaśnił, że do 27 stycznia br. ma termin wykonania zlecenia.

Z-ca burmistrza poinformował, że:

- nie przewiduje się montażu spowalniaczy na ul. Steyera,

- przyjrzy się tematowi dot. zbierania wody w zatoczce przy ul.Steyera,

- nie posiada żadnych informacji na temat chemikaliów produkowanym z Fokarium, a kontroli dokonuje inspektor sanitarny i ochrony środowiska, gdyż urząd nie ma takiego prawa,

- budynki znajdujące się w złym stanie technicznym podlegają wojewódzkiemu lub powiatowemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego. W porcie właściciele zwrócili się o pozwolenie na rozbiórkę nieruchomości.

Obecnych na sali 12 radnych.

Radny Łazur poprosił o informację, czy organ samorządowy może nakazać rozbiórkę.

Radca prawny p.Tomczyk poinformował, że organy samorządowe nie mają uprawnień do nakazania utrzymywania porządku i czystości w obrębie nieruchomości prywatnej. Mogą tylko upominać i karać postępowaniem mandatowym utrzymywanie porządku i czystości wokół nieruchomości. Każdy właściciel nieruchomości odpowiada za swój budynek, a jeżeli zagraża on życiu lub zdrowiu przebywających osób może organ samorządowy zgłosić to do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który może nakazać właścicielowi nieruchomości zabezpieczenie budynku przed katastrofą budowlaną.

7. Sprawozdanie burmistrza Helu z wykonania uchwał Rady Miasta oraz działalności bieżącej w okresie międzysesyjnym.

Sprawozdanie burmistrza Helu z realizacji uchwał Rady Miasta Helu za okres od 6 grudnia 2016 roku do 17 stycznia 2017 roku stanowi załącznik do protokółu.

Sprawozdanie z działalności burmistrza Helu w okresie międzysesyjnym stanowi załącznik do protokółu.

Radna Borucka poprosiła o informację dotyczącą możliwości przeniesienia niektórych zadań realizowanych obecnie przez ZZOM do spółki EKO-HEL Sp. z o.o.

Z-ca burmistrza wyjaśnił, że od 1 stycznia br. zmieniły się zasady opodatkowania VAT w stosunku do samorządów terytorialnych. Obecnie gmina miejska Hel jest płatnikiem VAT dla wszystkich jednostek organizacyjnych gminy. Rozważane jest przeniesienie zadań realizowanych przez ZZOM związanych z gospodarką odpadami, wodno-ściekową itp. do spółki i wówczas rozlicznie z urzędem skarbowym byłoby po stronie spółki. Niektóre zadania można będzie realizować tylko poprzez spółkę komunalną ze względu na kondycję finansową gminy jak np. budowa mieszkań.

Radna Wójcik prosiła o przybliżenie pkt 2 sprawozdania.

Burmistrz Helu poinformował, że organy znajdujące się w kościele są w stanie krytycznym, niektóre dźwięki już nie działają, elementy drewniane zaatakowane są przez korniki. Organy są wysokiej klasy światowej wyprodukowane przez firmę SAUER. Przedstawiciele firmy zbadali organy, ich rewitalizacja kosztować będzie 123 tys. euro. Trzeba będzie pomóc w szukaniu i pozyskaniu zewnętrznych środków na rewitalizację organów.

8. Rozpatrzenie pism, które wpłynęły do Rady Miasta Helu.

Przewodniczący rady poinformował, że pisma były czytane na komisjach a wpłynęły od:

- burmistrza Helu informujące, że uwagi p.Bulińskiego związane z nazewnictwem ulic do których przyporządkowane są budynki wielorodzinne przy ul. Żeromskiego 2, 4 i 6 są bezzasadne; budynki 6 i 8 mają dostęp do drogi przy ul. Żeromskiego; Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Pucku nie stwierdził samowoli budowlanej na nieruchomościach gdzie znajdują się budynki Żeromskiego 2, 4 i 6.

- p.Bulińskiego dot. podjęcia czynności w izbie celnej w Gdyni i pozyskania przedmiotów zarekwirowanych.

Pismo zostanie skierowane do MOPS.

- naczelnika Urzędu Skarbowego informujące, że w IV kwartale 2016 roku nie wydawał decyzji w sprawie umorzenia, odroczenia terminu zapłaty, rozłożenia na raty podatków i opłat stanowiących w całości dochody jednostek samorządu terytorialnego.

- p.Malinowskiego skarga na działalność burmistrza Helu.

Uchwała została podjęta.

- wojewody pomorskiego rozstrzygnięcia nadzorcze: w sprawie rozpatrzenia skargi oraz uczestnictwa Helu w przedsięwzięciu „Pomorskie trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R-10 i Wiślana Trasa Rowerowa R-9”.

Uchwały podjęte.

- marszałka woj. pomorskiego w sprawie projektu uchwały o zmianie uchwały sejmiku województwa pomorskiego w sprawie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Z-ca burmistrza poinformował, że zmiany w projekcie uchwały wynikają z dostosowaniem do przepisów ustaw które się zmieniły. Zapisy się powielają i niczego nowego nie wnoszą. Jeżeli radni nie podejmą uchwały i nie zajmą stanowiska po 30 dniach traktuje się to jak uzgodnienie projektu.

Rada Miasta nie podjęła stanowiska.

CZĘŚĆ TRZECIA

1.Przyjęcie protokołu z XXIV sesji Rady Miasta Helu.

Protokół z XXIV sesji Rady Miasta Helu został przyjęty 11 głosami „za” przy 1 głosie „wstrzymującym”.

Po wyczerpaniu porządku obrad Przewodniczący Rady podziękował radnym za uczestnictwo w sesji, po czym zamknął obrady.

Protokołowała: Daria Ziółkowska

Załączniki:

  1. Porządek obrad.
  2. Listy obecności.
  3. Sprawozdanie z działalności Komisji Społecznej w roku 2016.
  4. Sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej w roku 2016.
  5. Sprawozdanie z działalności Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w roku 2016.
  6. Sprawozdanie z działalności biblioteki za 2016 rok.
  7. Informacja o stanie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w mieście.
  8. Informacja dotycząca realizacji zadań z zakresu zarządzania kryzysowego w roku 2016.
  9. Projekty uchwał.
  10. Uchwały podjęte.
  11. Sprawozdanie burmistrza Helu z realizacji uchwał Rady Miasta Helu za okres od 6 grudnia 2016 roku do 17 stycznia 2017 roku.
  12. Sprawozdanie z działalności burmistrza Helu.

 

Na XXVI sesji Rady Miasta Helu w dniu 23 lutego 2017 roku protokół z XXV sesji  został zatwierdzony głosami:

 

„za”

-

12

„przeciw”

-

0

„wstrzymującymi się”

-

0

 

 


Przewodniczący rady

/-/Arnold Antkowski

Załączniki do pobrania

Lp. Plik Data dodania Liczba pobrań
1 głosowanie XXV 145 17 (3).pdf (PDF, 25KB) 2017-02-27 12:08:15 198 razy
2 uchwała XXV 145 17.pdf (PDF, 95KB) 2017-02-27 12:08:15 222 razy
3 spr. z realizacji uchwał.pdf (PDF, 82KB) 2017-02-27 12:08:15 152 razy
4 spr. z działalności burmistrza Helu.pdf (PDF, 20KB) 2017-02-27 12:08:15 152 razy
5 głosowanieXXV 143 17.pdf (PDF, 25KB) 2017-02-27 12:07:09 209 razy
6 uchwała XXV 143 17 (2).pdf (PDF, 27KB) 2017-02-27 12:07:09 178 razy
7 proj.uchwały nr 5.pdf (PDF, 39KB) 2017-02-27 12:07:09 159 razy
8 głosowanie XXV 144 17 (2).pdf (PDF, 25KB) 2017-02-27 12:07:09 155 razy
9 uchwała XXV 144 17 (2).pdf (PDF, 21KB) 2017-02-27 12:07:09 151 razy
10 proj.uchwały nr 6.pdf (PDF, 1.MB) 2017-02-27 12:07:09 170 razy
11 głosowanie XXV 141 17.pdf (PDF, 25KB) 2017-02-27 12:06:14 170 razy
12 uchwała XXV 141 17.pdf (PDF, 26KB) 2017-02-27 12:06:14 203 razy
13 proj.uchwały nr 3.pdf (PDF, 82KB) 2017-02-27 12:06:14 198 razy
14 głosowanie XXV 142 17.pdf (PDF, 25KB) 2017-02-27 12:06:14 192 razy
15 uchwała XXV 142 2017.pdf (PDF, 27KB) 2017-02-27 12:06:14 152 razy
16 proj.uchwały nr 4 (2).pdf (PDF, 86KB) 2017-02-27 12:06:14 177 razy
17 informacja o stanie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego.pdf (PDF, 1.MB) 2017-02-27 12:05:19 215 razy
18 informacja z zakresu zarządzania kryzysowego.pdf (PDF, 6.MB) 2017-02-27 12:05:19 250 razy
19 proj.uchwały 1.pdf (PDF, 71KB) 2017-02-27 12:05:19 162 razy
20 głosowanie XXV 140 17.pdf (PDF, 25KB) 2017-02-27 12:05:19 153 razy
21 uchwała XXV 140 17.pdf (PDF, 45KB) 2017-02-27 12:05:19 164 razy
22 proj.uchwały nr 2.pdf (PDF, 99KB) 2017-02-27 12:05:19 249 razy
23 porządek obrad.pdf (PDF, 40KB) 2017-02-27 12:04:20 177 razy
24 listy obecności.pdf (PDF, 51KB) 2017-02-27 12:04:20 210 razy
25 sprawozdanie KS.pdf (PDF, 31KB) 2017-02-27 12:04:20 163 razy
26 sprawozdanie KR.pdf (PDF, 20KB) 2017-02-27 12:04:20 158 razy
27 sprawozdanie KOKSiT.pdf (PDF, 1.MB) 2017-02-27 12:04:20 185 razy
28 sprawozdanie MBP.pdf (PDF, 1.MB) 2017-02-27 12:04:20 215 razy

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Daria Ziółkowska 22-02-2017 14:19:25
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Daria Ziółkowska 22-02-2017
Ostatnia aktualizacja: Daria Ziółkowska 27-02-2017 12:08:15